ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΕπιτέλους νίκη για την Άνω Πόλη Άρτας!

Επιτέλους νίκη για την Άνω Πόλη Άρτας!

Σημαντική νίκη για την Άνω Πόλη Άρτας στην μάχη που δίνει για την παραμονή στην κατηγορία αφού επικράτησε της ομάδας του ΑΛΦΑ με 81-73. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 35-32 στο ημίχρονο και 58-48 στο τριακοστό λεπτό. Ο ΑΛΦΑ με κορυφαίο τον Βατίστα προσπάθησε να μειώσει την διαφορά και το κατάφερε 3 λεπτά πριν το τέλος (70-66).Ωστόσο δεν ήταν αρκετή αυτή η αντεπίθεση και οι γηπεδούχοι με ένα γρήγορο 5-0 καθάρισαν το παιχνίδι και έφτασαν έτσι στη δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα.Απο τους νικητές ο Νούτσος σημείωσε 19 ενώ οι Γάκης και Κοντός είχαν απο 17 . Απο τον ΑΛΦΑ ο Βατίστας σημείωσε 20.Από την Άνω Πόλη αποβλήθηκε με 2 τεχνικές ποινές ο Δ.Αναγνώστου  στο 33′.

Δεκάλεπτα:Α:17-16 Β:18-16 Γ:23-16 Δ:23-25

Άνω Πόλη: Μερκοβίτης 8(1), Πέταλης 8(1) , Γάκης 17(4), Μπαρκούζος 3(1), Νούτσος 19(2), Πρέντζας 6(2), Κοντός 17, Αναγνώστου 3,Βαρέλης,Καρύδης.

ΑΛΦΑ(Καραπιπέρης): Κυριαζής 8(1) , Θεοφάνης 10(2), Κουβέλης 8, Κοκκιος 5, Καραπιπερης 2, Βατιστας 20, Παρθένης 5, Σωτηροπουλος 2, Κουδουνας 13.