Με εμφάνιση Ευρωπαίου, ο Παναθηναϊκός «καθάρισε» και εκτός την ΑΪΚ Στοκχόλμης με 2-0, χάρη σε γκολ των Ιμπάρμπο (46’), Μπεργκ (73’) και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση στα πλέι οφ του Europa League.
![Αυτός είναι ο Panathinaikos](http://resources.sport-fm.gr/supersportFM/images/news/16/08/04/215055.jpg?w=880&f=bicubic)
AΪΚ Στοκχόλμης (Ρίκαρντ Νόρλινγκ): Κάλγκρεν, Χάουκσον, Κάρλσον, Γιόχανσον, Μπλόμπεργκ (60’ Γιασίν), Αφάνε (60’ Άβντιτς), Μάρκανεν, Οφόρι, Σούντγκρεν, Ισιζάκι (77’ Σαλετρός) και Χούιβελντ
Διαιτητής: Τόνι Σαπρόν (Γαλλία)
Βοηθοί: Χικάμ Ζακράνι (Γαλλία), Αλεξάντερ Βιαλά (Γαλλία)