ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΧΙΛΛΕΑ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ

Ο Αχιλλέας Νεοχωρίου επικράτησε της Αμφιλοχίας με 62-54.Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα το ματς και προηγήθηκαν με 10-16 στο πρώτο δεκάλεπτο.

Απο εκείνο το σημείο και μετά ο Αχιλλέας ήταν πολύ καλός στην άμυνα με αποτέλεσμα να δεχτεί μόλις 9 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο.Αλλά λόγω του ότι δεν έβρισκε λύσεις στη επίθεση βρέθηκε πίσω με 22-25 στο ημίχρονο.

Με αρκετά κλεψίματα στο δεύτερο μέρος κατάφερε να αντιδράσει και να πάρει την πρωτοπορία στο σκορ με αιχμή το παιχνίδι στο ζωγραφιστό το οποίο διατήρησε μέχρι τέλους.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ο Σκληβανίτης με 18 και ο Αρχιμανδρίτης με 15 πόντους αντίστοιχα.Για την ομάδα της Αμφιλοχίας ο Παπαλέξης είχε 19 πόντους και ο Λούτζης 15.

Τα δεκάλεπτα: Α:10-16,Β:12-9,Γ:22-12,Δ:18-17.

Αχιλλέας Νεοχωρίου (Γιαννάκης): Σκληβανίτης 18, Φούκας, Σιαπέρας Ζ. 6(1), Ρούσσας 6, Αρχιμανδρίτης 15, Γιαννάκης 2, Θεοδώρου 3, Σαπέρας Β., Σιατής 12, Μπότσαρης.

Αμφιλοχία ( Σταμούλης): Ευαγγελόπουλος 5(1), Τζιανούμης 5, Σέχι 2, Παπαλέξης 19(2), Παπανίκος, Τσουμάνης 3(1), Λούτζης 15, Μπότσαρης Λ. 5(1).