fbpx
ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΗΤΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ

ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΙΣ ΗΤΤΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΩ ΠΟΛΗ ΑΡΤΑΣ

Νίκη που εξασφαλίζει την παραμονή του στην Α’ΕΣΚΑΒΔΕ πέτυχε ο Παναιτωλικός που επικράτησε της Άνω Πόλη Άρτας με 84-59 στο Αγρίνιο. Από το πρώτο λεπτό με πιεστική άμυνα και παγίδες ο Παναιτωλικός προηγήθηκηκε με 19-12.Οι φιλοξενούμενοι παρά τα πολλά λάθη κατάφεραν να είναι κοντά στο σκορ και με συνεχόμενα τρίποντα να μειώσουν στους 4 πόντους στο ημίχρονο (35-31). Στο δεύτερο μισό ο Παναιτωλικός με συνεχόμενη πίεση και  ειδικά από το 25′ κ μετά κατάφερε να ξεφύγει με 15 πόντους στο 30′. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ισοφάρισε  τη διαφορά του πρώτου αγώνα μιας και οι φιλοξενούμενοι δεν βρήκαν ποτέ το αντίδοτο για το πρώτο σκόρερ του Παναιτωλικού Γιάννη Παπαθανασόπουλο όπου με 26 πόντους ήταν ο κορυφαίος του γηπέδου.Για την ομάδα του Αγρινίου 16 πόντους είχαν οι Πάρδος και Χρήστος Τασούλης ενώ για  την Άνω Πόλη  ο Κοντός σημείωσε 12 και οι Μπαρκούζος και Νούτσος απο 11.Πλέον η αρτινή ομάδα όπως όλα δείχνουν μετά τη σημερινή ήττα οδηγείται στα play out παιχνίδια.