fbpx
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΘριαμβευτική εμφάνιση των αθλητών της άρσης βαρών του Σπάρτακου Ιωαννίνων

Θριαμβευτική εμφάνιση των αθλητών της άρσης βαρών του Σπάρτακου Ιωαννίνων

Θριαμβευτική εμφάνιση των αθλητριών και αθλητών του Σπάρτακου στους πανελλήνιους αγώνες άρσης βαρών παίδων, κορασίδων, εφήβων και νεανίδων που διεξήχθησαν στο Λουτράκι 19-21/04/2024.

Στις βαθμολογίες ο σύλλογος κατέκτησε την 2η θέση στους παίδες, την 3η θέση στις νεάνιδες και στις κορασίδες και την 4η στους έφηβους, παρά την απουσία για διάφορους λόγους 4 αθλητών και 2 αθλητριών, οι οποίοι είχαν προκριθεί για τα πρωταθλήματα,   αν δε  συμμετείχαν  η κατάταξη θα ήταν μετά βεβαιότητας διαφορετική.

Σε ατομικό επίπεδο οι αθλητές – τριες κατέκτησαν  7 χρυσά, 4 ασημένια και 15 χάλκινα μετάλλια. Να σημειωθεί ότι για πολλού από αυτούς ήταν η πρώτη τους συμμετοχή σε πανελλήνια πρωταθλήματα.

Αναλυτικά: κατηγ. 67 κ. Τριφύλλης Βασίλειος 3 χρυσά μετάλλια στο παίδων, 1 χρυσό, 1 ασημένιο και 1 χάλκινο στο εφήβων, κατηγ. 89 κ. Δάλλας Ευάγγελος 3 χρυσά στο παίδων , 1 χάλκινο στο εφήβων, κατηγ. 71 κ. Γούδα Μιχαέλα, 3 ασημένια στο κορασίδων, 1 χάλκινο στο νεανίδων, κατηγ. 55 κ. Αγγέλη Σταυρούλα 3 χάλκινα στο κορασίδων, 5η θέση στο νεανίδων, κατηγ. 64 κ. Μέτσιου Βασιλική – Μαρία 2 χάλκινα στο κορασίδων, 5η θέση στο νεανίδων, κατηγ. 55 κ. Μάκης Βασίλειος 1 χάλκινο παίδων, 1 χάλκινα εφήβων, κατηγ. 81 κ. Τσιάκαλος Γεώργιος 3 χάλκινα παίδων, κατηγ. 49 κ. Λώλης Βασίλειος 1 χάλκινο παίδων, κατηγ. 49 κ. Μπάτζιου Αικατερίνη 1 χάλκινο νεανίδων, κατηγ. 49 κ. Καλαμπόκη ΄Αννα 4η θέση κορασίδων, 5η νεανίδων, κατηγ. 55 κ. Δάλλας Βασίλειος 5η θέση παίδων, κατηγ. 73 κ. Γιάννης Φώτιος 8η θέση.

Συγχαρητήρια σε όλες και όλους και στον προπονητή Χρήστο Τριφύλλη, καθώς και στους Ευστάθιο Διαμάντη και Σταυρούλα Μπαλάσκα.