Το Σάββατο 7 και τη Κυριακή 8 Οκτώβρη θα λάβει χώρα στο ΔΑΚ ΑΡΤΑΣ τουρνουά μπάσκετ στο οποίο θα συμετάσχουν οι ομάδες :ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ,ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ (Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ) και ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΕΟΧΩΡΙΟΥ ,ΑΓΟ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Β’ΕΣΚΑΒΔΕ).
Το Σάββατο στις 2 μ.μ παίζουν Πύρρος-Φιλιππιάδα
ενώ στις 4 μ.μ Αίας-Νεοχώρι
![](http://sovara.gr/wp-content/uploads/2017/10/10170939_1446847018893612_726019249510592427_n.jpg)
![](http://sovara.gr/wp-content/uploads/2017/10/19732172_1567161443354441_8835746997200500156_n-300x300.jpg)
Δεν κατέστη δυνατό τελικά οι αγώνες να γίνουν στο καινούριο γήπεδο στους Κωστακιούς.Δεν θα αργήσει όμως η στιγμή αυτή καθώς σύμφωνα με πληροφορίες του sovara.gr όλες οι ομάδες μπάσκετ θα προπονούνται εκεί από τον επόμενο μήνα.
Την Κυριακή μικρός και μεγάλος τελικός στις 4 και 6 μμ.
© sovara.gr