ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΣημαντικό "διπλό" και επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα!

Σημαντικό “διπλό” και επιστροφή στις νίκες για τη Δόξα!

Α.Σ. Αργοναύτες Αγρινίου – Δόξα Άρτας: 55-64

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη για τη Δόξα, σήμερα στο Αγρίνιο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την ομάδα του Αγρινίου να μπαίνει καλύτερα στο ματς και ευστοχώντας σε 4 τρίποντα στο 1ο δεκάλεπτο κατάφερε να παρει κεφάλι στο σκορ με 20-16.

Στο 2ο δεκάλεπτο, η Αρτινή ομάδα ανέβασε την απόδοσή της και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση από τους Αναγνώστου και Σκουτα κατάφερε να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 32-37.

Στο 2ο ημίχρονο οι 2 ομάδες ηταν κοντά στο σκορ μέχρι το 35ο λεπτά αλλά η βελτίωση της Δόξας στην αμυνα και οι σωστές επιλογές στην επίθεση ανέβασαν τη διαφορά στους 11 πόντους.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να επιστρέψουν στο παιχνίδι με κάποιες ατομικές ενέργειες αλλα οι παίκτες της Δόξας αντέδρασαν ψύχραιμα και κατάφεραν να πάρουν μια παρα πολυ σημαντική νίκη.