ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠρεμιέρα με το δεξί για την Αναγέννηση Άρτας

Πρεμιέρα με το δεξί για την Αναγέννηση Άρτας

Με το δεξί μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της Α’ ΕΠΣ Άρτας η ομάδα της Αναγέννησης καθώς επικράτησε με σκόρ 4-2 του Α.Ο. Αίας Ράχης σε αγώνα που διεξήχθη στο γήπεδο των Κωστακιών την Δευτέρα 7 Οκτωβρίου 2022 στις 15:30 και συνεχίστηκε από το 26’ λεπτό που είχε διακοπεί το Σάββατο 5 Οκτωβρίου λόγω άσχημων καιρικών φαινομένων .
Η ‘Α’  που είχε ήδη το προβάδισμα  με σκόρ 2-0 έκανε το 3-0 στο 38’ λεπτό με τον Αλέξανδρο Παπακίτσιο που ήταν και το σκόρ για το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο με το καλημέρα ο Αίας Ράχης μείωσε σε 3-1 με εκτέλεση πέναλτι. Στο 63’ λεπτό η ομάδα της ‘Α’ έκανε το 4-1 και πάλι με τον Αλέξανδρο Παπακίτσιο και το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 72’ λεπτό ο Κοτρότσιος με ψιλοκρεμαστό σούτ βρίσκοντας εκτός εστίας των τερματοφύλακα Νικολαΐδη.
Αναγέννηση Άρτας(Δημήτρης Θώδης): Νικολαΐδης , Ζήσης , Ασπροποταμίτης , Ψαλλιδάκης , Κακιώνης(81’Καλιακάτσος) , Παππάς Δ. , Χριστογιάννης , Μουσιωτίτσας , Παπακίτσιος Αλ. , Παπακίτσιος Δ.(68’Γκαρτζζώνης) , Σιδηρόπουλος.
Στον πάγκο ήταν οι Μαλίζογλου(τ/φ) , Τσούμαλης , Τσώλας , Καλιακάτσος , Γκαρτζώνης.
Επόμενη αγωνιστική για την ‘Α΄ το Σάββατο 12 Οκτωβρίου 2022 στις 15:00 στο γήπεδο Γεώργιος Γιολδάσης με αντίπαλο τον Α.Ο. Δόξα Άρτας.