ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΝίκη-πρόκριση για το εφηβικό της Δόξας

Νίκη-πρόκριση για το εφηβικό της Δόξας

ΠΥΡΡΟΣ – ΔΟΞΑ : 68 – 75

Το εφηβικό τμήμα μπάσκετ της Δόξας κέρδισε την αντίστοιχη του ΠΥΡΡΟΥ  σε νοκ-άουτ παιχνίδι σήμερα στο ΔΑΚ της Άρτας και προκρίθηκε στις 8 καλύτερες ομάδες της ΕΣΚΑΒΔΕ.

Ο ΠΥΡΡΟΣ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και με τέσσερα τρίποντα στο 1ο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει μια διαφορά κοντά στους 10 πόντους.

Στο 2ο δεκάλεπτο, η διαφορά έφτασε μέχρι τους 16 , με το ημίχρονο να βρίσκει τους τυπικά γηπεδούχους στο +12 κι ενώ είχαν σε πολύ καλή μέρα τον Κωσταπαππά.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Δόξα με αποφασιστική άμυνα, κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου τη βρήκε μπροστά με 52-54.

Το τελευταίο 10λεπτο ήταν πραγματικό ντέρμπυ που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό με τον Αναγνώστου να αποδεικνύεται καθοριστικός σημειώνοντας 39 πόντους με 4 τρίποντα.

ΠΥΡΡΟΣ ΑΡΤΑΙΩΝ (Κωσταπαππάς): Σπύρου 15 (4), Μπαρκλέσης, Λάμπρου 10, Κλαφούνης 9 (1), Κορδης, Μουκάι 2, Σκαμαντζούρας 7(1), Κωσταπαππάς 21(4)

ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ (Μάνθας): Λιαροκάπης 10, Τσιαντής, Κολώνας 11, Ντάσκαρης 5(1), Κωστούλας 5(1), Μάνδαλος 3 (1), Κατσαούνος, Τσακαλώτος 2, Παπάζογλου, Αναγνώστου 39 (4)