ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟSuper league 2: Παναχαϊκή - Καραϊσκάκης Άρτας 2 - 2

Super league 2: Παναχαϊκή – Καραϊσκάκης Άρτας 2 – 2

Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα μας στο γήπεδο της Αγυιάς επί της Παναχαϊκής στο πλαίσιο της 4η αγωνιστικής της Super League 2, μένοντας στο τελικό σκορ 2-2.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με ωραία ενέργεια από τον Χρήστο Μαραθωνίτη στο 10′ για το 0-1, ενώ λίγο αργότερα το σουτ του Ντόνι Φαν Ίπερεν σταμάτησε στο δοκάρι του τερματοφύλακα της Παναχαϊκής.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Γιούση σε 1-1. Στο δεύτερο ημίχρονο και πάλι η ομάδα μας πήρε “κεφάλι” στο σκορ σε 1-2 με τον Μαραθωνίτη να διπλασιάζει τα τέρματά του στο 68ο λεπτό.

Μπαίνοντας στην τελική ευθεία για τη λήξη του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν εκ νέου την ομάδα μας με τον Κουσκουνά να γράφει το τελικό 2-2.