fbpx
ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΠρώτη νίκη για την Α.Κ. Πύρρου Αρταίων στην Α'ΕΣΚΑΒΔΕ

Πρώτη νίκη για την Α.Κ. Πύρρου Αρταίων στην Α’ΕΣΚΑΒΔΕ

Μετά την ήττα στις λεπτομέρειες στη Ναύπακτο την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος,σε ένα αγώνα που έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία,ο Πύρρος Αρταίων επιβλήθηκε του Παναιτωλικού με το ευρύ 81-42 στο Τ9 Άρτας και πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Το παιχνίδι τελείωσε ουσιαστικά στο ημίχρονο με το σκορ στο 47-23 υπερ των γηπεδούχων.Από τους νικητές ο Χίντζιος ειχε 19 πόντους ενώ οι Δημητρίου και Λώλος πρόσθεσαν 17 και 12 αντίστοιχα.Απο τον Παναιτωλικό ο Πιστιόλης είχε 15 και ο Έξαρχος 11.

Δεκάλεπτα:Α:23-13 Β:47-23 Γ:65-31 Δ:81-42

Πύρρος Αρταίων(Κωσταπαππάς): Σαπρίκης 9(1), Λώλος 12, Πέτσας 8(2), Οικονομίδης 3(1), Κότσικας 6(2), Σκορδής 5, Αναγνώστου, Χίντζιος 19(3), Κατσαούνος, Στρατής 2, Δημητρίου 17.

Παναιτωλικός(Αλτζερίνης): Καραγιώργος, Δημητρίου, Σύρρος 4, Λίγδας, Έξαρχος 11(2), Πανταζής 8, Πιστιόλης 15(1), Καραπάνος 4.