ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΠολύτιμη νίκη για τη Δόξα

Πολύτιμη νίκη για τη Δόξα

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με το δεξί μπήκε στο δεύτερο γύρο του πρωταθλήματος η ανδρική μας ομάδα, καθώς επικράτησε του Πρωτέα Ηγουμενίτσας με 60-50. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο με το προβάδισμα να αλλάζει συνεχώς χέρια.

Στο 2ο δεκάλεπτο η Δόξα ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε να πάει προηγούμενη στα αποδυτήρια με 36-27.

Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα μας έφθασε τη διαφορά μέχρι και τους 17 πόντους αλλά ο Πρωτέας με ένα μικρό σερί στο τέλος του δεκαλέπτου μείωσε στους 8 (48-40).

Στο 4ο δεκάλεπτο η Δόξα προσπάθησε να καλύψει τη διαφορά των 14 πόντων του πρώτου αγώνα, αλλά τα 3 τρίποντα που επιχείρησε στο τελευταίο λεπτό με τη διαφορά στους 11 ήταν άστοχα.

Η ομάδα μας πήρε δεύτερη νίκη στη σειρά και τριτη συνολικά στο πρωτάθλημα και πλέον κοιτάζει το πολύ σημαντικό εκτός έδρας παιχνίδι με τον ΑΓΣΙ (Β) το Σάββατο στο Νέο Κλειστό Ιωαννίνων.

Δεκάλεπτα:17-16, 36-27, 48-40, 60-50

Δόξα Άρτας (Κιφοκέρης): Χρύσης , Βασιλείου 2, Γκανιάτσας, Αναγνώστου 12(2), Γυφτοκωστας 13, Βάσιος , Πετρέκας 2, Μουκάι 11(1), Περλέγκας, Μάνθας 18, Γεωργίου 2.

Πρωτέας Ηγουμενίτσας (Αλεξίου): Παππάς Π., Γραμόζης 19(2), Παππάς Α., Καρβούνης 1 , Δήμος 5(1), Μπεζας 4, Στεργιου 2, Δηλαβερης 11, Βενετης 8.

Η εικόνα ίσως περιέχει: ένα ή περισσότερα άτομα, άτομα κάνουν σπορ και γήπεδο μπάσκετ