ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΠΑΛΕΨΕ ΑΛΛΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ Ο ΑΙΑΝΤΑΣ ΣΤΗ ΝΑΥΠΑΚΤΟ

ΠΑΛΕΨΕ ΑΛΛΑ ΗΤΤΗΘΗΚΕ Ο ΑΙΑΝΤΑΣ ΣΤΗ ΝΑΥΠΑΚΤΟ

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ-ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ 65-56

Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου με ένα καλό δεύτερο δεκάλεπτο,όπου έτρεξε ένα 26-13 επιμέρους σκορ με τον Κακούση να έχει τρία τρίποντα στο διάστημα αυτό προηγήθηκε στο ημίχρονο με 39-24. Στο δεύτερο μέρος ο Αίαντας έκανε την αντεπίθεσή του και με πολύ δυνατή άμυνα έριξε τη διαφορά στους 8 πόντους.Αστοχία σε 2-3 κομβικές φάσεις του τελευταίου 5λεπτου δεν επέτρεψαν στην Αρτινή ομάδα να πλησιάσει ακόμη περισσότερο.Παράπονα από τους φιλοξενούμενους για τις αποφάσεις των διαιτητών χωρίς ωστόσο να διαμορφώνουν αποτέλεσμα.Από τον Αίαντα ξεχώρισε ο Παπαμιχαήλ με 24 πόντους.Στα αξιοσημείωτα του παιχνιδιού,για την ομάδα του Αία,το buzzer beater τρίποντο του Γ.Ρόβα λίγο πιο κάτω από το κέντρο στο πρώτο ημίχρονο.

Δεκάλεπτα:Α:13-11 Β:26-13 Γ:15-16 Δ:11-16

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Αδαμόπουλος 8, Φρέγκου 6, Αλεξανδρής 6, Μπίρμπας 6, Σταθάτος Π. 4, Παναγιωτόπουλος, Κακούσης 11(3), Πολύχρονος 8, Χαντζής, Βουρλούμης 6, Σίσκος 6, Σταυρόπουλος 4

Αίας Άρτας(Λεμονιάς): Φούκας,Φορτοτήρας 8, Σμύρης 6, Ζαγαλίκης 5, Τσιμούρας 2, Ζαβερδινός, Τσαμπάς 8, Ρόβας 3(1), Γάκης, Παπαμιχαήλ 24(1), Τάτσης.