ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΉττα ξανά για την Άνω Πόλη Άρτας

Ήττα ξανά για την Άνω Πόλη Άρτας

Νίκη μεγάλης βαθμολογικής σημασίας για το Αιτωλικό που επικράτησε της Άνω Πόλη Άρτας  με 66-78. Οι γηπεδούχοι με τους Γάκη και Νούτσο  προηγήθηκαν με 25-20 στην πρώτη περίοδο αλλά το Αιτωλικό αντέδρασε και με επιμέρους σκορ στο δεύτερο δεκάλεπτο 8-25 πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενο με 33-45. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι προσπάθησαν με το Μπράμη που έβγαλε ενέργεια στην άμυνα και το Πέταλη που πρόσθεσε σημαντικούς πόντους αλλά έλειπε το κάτι παραπάνω για άλλη μία φορά. Από τους νικητές ο Δάλαρης σημείωσε 23 πόντους ,ο Τουσίνι 22,ο Κούσουλας  13  και ο Μπόσμος που σκέπασε τα καλάθια για άλλη μία φορά να έχει 11.Σημαντική η απουσία του Μπαρκούζου για τους γηπεδούχους που δεν κατάφερε να αγωνιστεί λόγω τραυματισμού.

Δεκάλεπτα:Α:25-20 Β:8-25 Γ:16-15 Δ:17-18

Ανω Πόλη Άρτας(Πέταλης): Μερκοβίτης 2, Πέταλης 9(1), Γάκης 19(3), Νούτσος 17(2), Κοντός 12, Μπράμης 7, Καρύδης, Βαρέλης, Πρέντζας, Αναγνώστου, Ζιώγος

Αιτωλικός(Φαράντος): Τουσίνι 22(2), Τσικνιάς 2, Σαράντος 7, Μπόσμος 11, Κούσουλας 13(2), Δάλαρης 23, Κουφός, Καραπαναγιώτης, Μάντης, Λαχανάς