fbpx
Τρίτη, 30 Νοεμβρίου, 2021
Αρχική ΜΠΑΣΚΕΤ Ευρωμπάσκετ 2017: Το πρόγραμμα της Ελλάδας – Οι μεταδόσεις και οι Ομιλοι

Ευρωμπάσκετ 2017: Το πρόγραμμα της Ελλάδας – Οι μεταδόσεις και οι Ομιλοι

Η Εθνική Ελλάδας συμμετέχει σε όμιλο με τις Γαλλία, Πολωνία, Ισλανδία, Σλοβενία και Φινλανδία αγωνιζόμενη στον όμιλο που διεξάγεται στο Ελσίνκι.  Πρώτη αναμέτρηση για την Επίσημη Αγαπημένη στο πρόγραμμα του Ευρωμπάσκετ 2017 είναι αυτή με την Ισλανδία.

Η διοργάνωση μετά τη φάση των ομίλων θα συνεχιστεί στην Κωνσταντινούπολη και ολοκληρώνεται στις 17 Σεπτεμβρίου.

 

Tο τηλεοπτικό πρόγραμμα:

Πέμπτη 31 Αυγούστου

13:45 Σλοβενία – Πολωνία (ΕΡΤ2)

16:30 Ισλανδία – ΕΛΛΑΔΑ (ΕΡΤ1)

20:00 Γαλλία – Φινλανδία (ΕΡΤ2)

Παρασκευή 1 Σεπτεμβρίου

15:00 Ουγγαρία – Κροατία (ΕΡΤ2)

17:45 Ισπανία – Μαυροβούνιο (ΕΡΤ2)

21:00 Τουρκία – Ρωσία (ΕΡΤ2)

Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου

13:45 Πολωνία – Ισλανδία (ΕΡΤ2)

17:00 Ρωσία – Σερβία (ΕΡΤ2)

16:30 ΕΛΛΑΔΑ – Γαλλία (ΕΡΤ1)

20:00 Φινλανδία – Σλοβενία (ΕΡΤ2)

Κυριακή 3 Σεπτεμβρίου

16:30 Σλοβενία – ΕΛΛΑΔΑ (ΕΡΤ1)

20:00 Φινλανδία – Πολωνία (ΕΡΤ2)

Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου

15:00 Ουγγαρία – Τσεχία (ΕΡΤ2)

17:45 Μαυροβούνιο – Κροατία (ΕΡΤ2)

21:00 Σερβία – Τουρκία (ΕΡΤ2)

Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου

13:45 Ισλανδία – Σλοβενία (ΕΡΤ2)

16:30 Πολωνία – Γαλλία (ΕΡΤ1)

17:45 Κροατία – Ισπανία (ΕΡΤ2)

20:00 ΕΛΛΑΔΑ – Φινλανδία (ΕΡΤ1)

Τετάρτη 6 Σεπτεμβρίου

14:45 Σλοβενία – Γαλλία και Γερμανία – Λιθουανία * (ΕΡΤ2)

17:30 ΕΛΛΑΔΑ – Πολωνία (ΕΡΤ1)

17:30 Γεωργία – Ιταλία (ΕΡΤ2)

20:45 Φινλανδία – Ισλανδία και Ισραήλ – Ουκρανία * (ΕΡΤ2)

Πέμπτη 7 Σεπτεμβρίου

14:30 Τσεχία – Κροατία και Ρωσία – Μ. Βρετανία * (ΕΡΤ2)

17:15 Βέλγιο – Σερβία και Ουγγαρία – Ισπανία * (ΕΡΤ2)

20:45 Λετονία – Τουρκία και Μαυροβούνιο – Ρουμανία * (ΕΡΤ2)

Σάββατο 9 Σεπτεμβρίου

14:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

17:15 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

20:45 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

Κυριακή 10 Σεπτεμβρίου

12:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

15:15 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

18:45 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

21:30 Αγώνας, φάση των «16» (ΕΡΤ2)

Τρίτη 12 Σεπτεμβρίου

18:45 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

Τετάρτη 13 Σεπτεμβρίου

18:45 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Προημιτελικός (ΕΡΤ2)

Πέμπτη 14 Σεπτεμβρίου

21:30 Ημιτελικός (ΕΡΤ2)

Παρασκευή 15 Σεπτεμβρίου

21:30 Ημιτελικός (ΕΡΤ2)

Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου

17:00 Μικρός τελικός (ΕΡΤ2)

21:30 Τελικός (ΕΡΤ1)

* Σε παράλληλη μετάδοση.

Σε όσα νοκ άουτ μεταδίδεται αγώνας της Εθνικής, θα τον μεταδώσει η ΕΡΤ1.

ΟΙ ΟΜΙΛΟΙ

Όμιλος Α – Ελσίνκι, Φινλανδία

Πολωνία
Ελλάδα
Γαλλία
Φινλανδία
Ισλανδία
Σλοβενία

Όμιλος Β – Τελ Αβίβ, Ισραήλ

Ουκρανία
Ισραήλ
Λιθουανία
Γεωργία
Ιταλία
Γερμανία

Όμιλος Γ – Κλουζ-Ναπόκα, Ρουμανία

Κροατία
Τσεχία
Ισπανία
Μαυροβούνιο
Ρουμανία
Ουγγαρία

Όμιλος Δ – Κωνσταντινούπολη, Τουρκία

Μ.Βρετανία
Ρωσία
Σερβία
Λεττονία
Τουρκία
Βέλγιο

Τελευταία Νέα

Έπεσε τμήμα του εξωτερικού τοίχου στο 9ο Δημοτικό Σχολείο Άρτας

Λόγω των έντονων βροχοπτώσεων των τελευταίων ήμερων και των προβλημάτων, που προκάλεσαν, είχαν ως αποτέλεσμα να καταπέσει τμήμα του εξωτερικού τοίχου του 9ουΔημοτικού Σχολείου. Με...

Επίδομα παιδιού : Τα ποσά που θα καταβάλλει ο ΟΠΕΚΑ

Επιδόματα σε πάνω από 1,648 εκατ. δικαιούχους θα καταβάλλει την Τρίτη 30 Νοεμβρίου, την τελευταία εργάσιμη ημέρα του μήνα, ο ΟΠΕΚΑ. Από αυτά το επίδομα παιδιού θα δοθεί σε...

Καταιγίδες σαρώνουν την Ήπειρο, χιόνια στα ορεινά από το βράδυ

Έντονες καταιγίδες εκδηλώνονται κατά διαστήματα σε όλη την Ήπειρο με αποτέλεσμα να αυξάνονται τα προβλήματα, κυρίως από καταπτώσεις που σημειώνονται στην περιοχή. Ανεμοστρόβιλος που χτύπησε...

Στη Σμύρνη κάποτε – Μουσικοθεατρικό έργο στο Θέατρο της Ημέρας

"Στη Σμύρνη κάποτε". Ένα μουσικοθεατρικό έργο αφιερωμένο στην μυριοστόλιστη Σμύρνη, με αφορμή τα 100 χρόνια από την καταστροφή της Σμύρνης, σε κείμενα και στίχους...