ΑρχικήΧΑΝΤΜΠΟΛΑ2 ΧΑΝΤΜΠΟΛ: Ήττα για Πρωτέα στην Κατερίνη

Α2 ΧΑΝΤΜΠΟΛ: Ήττα για Πρωτέα στην Κατερίνη

Δεν τα κατάφερε ο Πρωτέας απέναντι στον Αρχέλαο Κατερίνης, από τον οποίο και γνώρισε την ήττα με 43-32.

Οι γηπεδούχοι από το ξεκίνημα της αναμέτρησης ήταν αποφασιστικοί σε επίθεση και άμυνα, με αποτέλεσμα το σκορ ημιχρόνου να κλείσει με 23-9.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του κ. Αρβανίτη έδειξαν κάποια σημάδια ανάκμψης όμως η ομάδα της Κατερίνης αποδείχτηκε αρκετά ισχυρή και έφτασε στο τελικό 43-32.

Διαιτητές : Δελόγλου – Θεοδοσίου

Πεντάλεπτα : 2-0 , 6-1 , 10-2 , 13-5 , 17-9 , 23-9 / 27-14 , 29-16 , 32-20 , 36-22 , 40-28 , 43-32

Αρχέλαος Σαββίδης Team (Σκούφας) : Τριανταφύλλου (10), Ραντζέλοβιτς (9), Κοσμίδης Β., Κοσμίδης Η., Καγιαμπάς, Εγγλέζος (6), Χαραλαμπίδης (13), Τσαβές, Παπανάκος, Ξεφτέρης, Σαϊδές (2), Δράντζιου (1), Ξώνης (1), Ράπτης (1), Θυμιόπουλος, Παπαδόπουλος

Α.Ο. Πρωτέας Άρτας (Αρβανίτης) : Τσούλος, Κεσίδης (8), Τσέλιος Π. (9), Τσέλιος Ν. (5), Ντάλλας (2), Μπισκανάκης, Κίτσιος, Γιολδάσης (1), Τσέλιος Γ. (2), Ιλερής (5), Μπίζγκα, Κωνσταντίνου, Γεωργαλής