fbpx
ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤTo πάλεψε αλλά υπέκυψε ο Πύρρος στη Ναύπακτο

To πάλεψε αλλά υπέκυψε ο Πύρρος στη Ναύπακτο

Ο ΠΑΣ Ναυπάκτου μετά απο ενα πολύ ωραίο παιχνίδι με πολλά τρίποντα (21 τον αριθμό) επικράτησε του ελλιπή Πύρρου Αρταίων με 71-62.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 38-34. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΠΑΣ πήρε μια διαφορά δέκα πόντων αλλα γρήγορα ο Πύρρος με τον Μάγγο να είναι σε πολύ καλή μέρα για άλλη μία φορά κατάφερε να μειώσει στο καλάθι στο τριακοστό λεπτό (53-51). Οι φιλοξενούμενοι πέρασαν και μπροστά στο σκορ με  53-55 στην τελευταία περίοδο.Εκεί όμως η ομάδα της Ναυπάκτου στηρίχτηκε στα τρίποντα του Κακούση και ώντας πιο εύστοχη στις βολές κατάφερε να πάρει το ροζ φύλλο σε ένα όμορφο αγώνα.Στα αξιοσημείωτα της αναμέτρησης είναι ότι ο Πύρρος παρόλο που αγωνίστηκε με 7 παίκτες έπαιξε man to man σε όλο το παιχνίδι!

Δεκάλεπτα:Α:17-16 Β:21-18 Γ:15-17 Δ:18-11
ΠΑΣ Ναυπακτου(Σταθάτος): Χασανάι 5, Βαρελάς, Γιαννάκης, Αδαμόπουλος 7(1), Σταθάτος Π. 11(2), Κακούσης 25(6), Χαντζής 2, Πολύχρονος 6(1), Ντζουμάνης, Τσιλιγιάννης 6(1), Τομόρι, Σταυρόπουλος 9

Πύρρος Αρταίων(Κωσταπαππάς): Σπύρου 6(1), Πέτσας 11(2), Μάγγος 25(2), Αναγνώστου 7(1), Κωσταπαππάς 10(1), Δημητρίου 3, Σκαμαντζούρας