ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΉττα για τον Αίαντα στην Άρτα από το Σπάρτακο Ιωαννίνων

Ήττα για τον Αίαντα στην Άρτα από το Σπάρτακο Ιωαννίνων

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Αίαντας είχε το προβάδισμα (15-12) ενώ και το ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ (25-31).Στην συνέχεια,με κορυφαίο τον Ζήση,ο Σπάρτακος επέβαλλε πλήρως τον ρυθμό του και τρέχοντας στην τρίτη περίοδο επιμέρους σκορ 5-27 καθάρισε το παιχνίδι. Τελικό σκορ 42-86 με τον Σπάρτακο να έχει πρώτο σκόρερ τον Ζήση με 30 πόντους ενώ ο Λαμπρόπουλος σημείωσε 11. Από τον Αίαντα,που στο τελευταίο δεκάλεπτο βλέποντας τη διαφορά να ανοίγει μοίρασε το χρόνο σε όλους τους παίχτες,ο Γκολομάζος ήταν πρώτος σκόρερ με 13 πόντους.

Δεκάλεπτα: 15-12, 10-19, 5- 27, 12-28.
Αίας Αρτας (Παπαμιχαήλ Α.): Πανετας 2 ,Τάτσης, Τσικος, Σμυρης 8, Αντωνοπουλος 8, Γράψας, Ζαβερδινος 4, Τσαμπας 2, Ροβας 5 ,Παπαμιχαήλ Α., Γκολομαζος 13, Ζήκος.
ΑO Σπάρτακος (Θωμος) : Τασσος 9, Κορδας 5, Χερουβειμ 4, Ζήσης 30, Λαμπρόπουλος 11, Κολιγιωτης 2, Φυραριδης 9, Στεργιόπουλος 3, Ποθος, Καλλης 7, Νυφαντης 6, Κουργιας.