ΑρχικήΒΟΛΛΕΥΒ' ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ: Δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ!

Β’ ΕΘΝΙΚΗ ΑΝΔΡΩΝ: Δεν αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης η ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ!

Α.Γ.Σ.Ι – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΤΑΣ 0 – 3

Ασταμάτητη η Αναγέννηση Άρτας όπου… αρνείται να ηττηθεί φέτος!

Ούτε ο ΑΓΣΙ κατάφερε να χαλάσει το αήττητο της “Α” στο μεταξύ τους ντέρμπυ κορυφής και η Αναγέννηση συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στο Πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής.

Παρά την απαγορευτική για αγώνα, ώρα διεξαγωγής του (11.00 το πρωι!!!), η Αναγέννηση έκανε το καλύτερο της παιχνίδι για φέτος και επιβλήθηκε ολοκληρωτικά.

Το ματς ξεκίνησε με την Αναγέννηση, από τους πρώτους πόντους, να δείχνει ότι θέλει πιο πολύ τη νίκη κερδίζοντας και το πρώτο σετ με 18-25.

Στο δευτερο σετ οι δύο ομάδες πηγαίναν μαζί μεχρι το 16-16 όμως η “Α” με καλό σερβίς ξέφυγε και το κέρδισε με 19-25!

Στο τρίτο ξανά η ίδια εικόνα με το πρώτο, και μία Αναγέννηση φοβερά συγκεντρωμένη σε σερβίς και μπλοκ-άμυνα και με τον αρχηγό της Γιάννη Μπασούκα επιθετική αιχμή, κέρδισε το σετ 14-25!

Σπουδαία εμφάνιση από όλη την ομάδα και μεγάλη νίκη σε μια δύσκολη έδρα.  Εκτός απροόπτου η “Α” θα τελειώσει αήττητη τον πρώτο γύρο αφού ακολουθούν δύο θεωρητικά πιο εύκολα παιχνίδια με Βολίδα Κέρκυρας την Κυριακή 18/12 στις 16.00 και Γ.Σ Άρτας  στις 15/1.

Τα σετ: 18-25, 19-25, 14-25

ΑΓΣΙ (Μάντζιος): Κυπριανός Πετρ., Γεωργάκης, Τάνας, Καρδάμης, Μάντζιος, Κυπριανός Παν., Στουγιάννος(λ)

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Λεμονίδης-Μπασούκας): Μπασούκας, Λαγός, Χαττάρι, Τσουμάνης, Νταλίπης, Μανέτας, Λιανός(λ), Βρυώνης, Λαϊνάς, Τασηνίκος, Μπέτζος