ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Ο ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ

ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Ο ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ

Α’ΑΝΔΡΩΝ-Α’ΟΜΙΛΟΣ9η Αγωνιστική

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ(Β) – ΦΕΤΑ ΗΠΕΙΡΟΣ ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ 62-68

Στο κλείσιμο του πρώτου γύρου ο Αίας κατάφερε να κάμψει την μαχητική Δόξα Λευκάδας.Το παιχνίδι είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ με την ομάδα της Άρτας να προηγείτε στο ημίχρονο με ένα πόντο (34-35).Στο δεύτερο μέρος οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό δεκάλεπτο αλλά στα τελευταία λεπτά η εμπειρία της Αρτινής ομάδας φάνηκε αποκτώντας μία διαφορά ασφαλείας που της έδωσε και την 5η της νίκη εδραιώνοντας την στην τετράδα του πρωταθλήματος.Για τον Αία,που όλοι όσοι αγωνίστηκαν ήταν θετικοί,ξεχώρισε ο Σμύρης με 18 και οι Παπαμιχαήλ,Φορτωτήρας με 15 και 14 πόντους αντίστοιχα και αρκετές ασίστ και από τους δύο.Πολύ καλή παρουσία σε άμυνα και επίθεση είχε και ο νεαρός Ζαγαλίκης.Για τους γηπεδούχους ξεχώρισε ο Τσαουσίδης με 22 και ο Σολδάτος με 18.Αξίζει να σημειωθεί ότι ο νεαρός Καμπουρίδης μέλος και των εθνικών ομάδων υπέστη διάστρεμμα στο πρώτο δεκάλεπτο και δεν αγωνίστηκε ξανά.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:19-18,15-17,12-11,16-22

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ Β'(ΚΟΓΚΑΣ):ΣΟΛΔΑΤΟΣ 18(1),ΛΑΖΑΡΗΣ 10,ΛΑΜΠΡΗΣ,ΚΟΝΤΟΠΡΙΑΣ 2,ΚΑΜΠΟΥΡΙΔΗΣ 3(1),ΚΟΝΤΟΣΤΕΡΓΙΟΣ,ΦΕΤΣΗΣ,ΚΤΕΝΑΣ,ΚΟΝΙΔΑΡΗΣ 7(1),ΤΣΑΟΥΣΙΔΗΣ 22(4),ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ,ΚΕΛΑΡΙΟΥ

ΑΙΑΣ ΑΡΤΑΣ(ΛΕΜΟΝΙΑΣ):ΦΟΥΚΑΣ 2,ΦΟΡΤΩΤΗΡΑΣ 14,ΣΜΥΡΗΣ 18,ΖΑΓΑΛΙΚΗΣ 11(1),ΤΣΙΜΟΥΡΑΣ,ΖΑΒΕΡΔΙΝΟΣ 6,ΤΑΤΣΗΣ,ΓΑΚΗΣ,ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ 15(1),ΜΠΡΑΜΗΣ 2.