ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΝίκη στην παράταση για τη Δόξα!

Νίκη στην παράταση για τη Δόξα!

ΔΟΞΑ ΑΡΤΑΣ – ΑΛΦΑ 93 : 78-73

Σπουδαία νίκη για Αρτινή ομάδα επι της Αλφα 93 με 78-73 στην παράταση (64-64 στην κανονική διάρκεια) για την τελευταία αγωνιστική του Α γύρου.

Η ξεκίνησε πιο αποφασιστικά το παιχνίδι και προηγήθηκε με 10-2 και 17-11 αλλά η ομάδα του Αγρινίου έχοντας σωστές επιλογές στην επίθεση κατάφερε να κλείσει προηγούμενη το 1ο δεκάλεπτο με 17-18.

Στο 2ο δεκάλεπτο η Άλφα κατόρθωσε να χτίσει μια διαφορά κοντά στους 10 πόντους εκμεταλλευόμενη την ευστοχία της εξω απο τα 6,75μ.

Η Δόξα βελτίωσε την άμυνα της στο 3ο δεκάλεπτο και έχοντας τους Μιχάλη και Αναγνώστου σε πολυ καλη μέρα ισορρόπησε το παιχνίδι.

Στο 4ο δεκάλεπτο οι 2 ομάδες ηταν συνεχώς μαζι στο σκορ. Με το σκορ στο 64-64 ο Μιχάλης αστόχησε στα 30″ σε λει απ, ο Κουβέλης κέρδισε φαουλ αλλα αστόχησε σε 2 βολές και στην τελευταία επίθεση η Δοξα δεν κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι έχοντας 2 αστοχες προσπάθειες με τους Μάνθα και Γείτονα.

Για την επόμενη αγωνιστική η ΔΟΞΑ αντιμετωπίζει το Λιακατα Αιτωλικού στις 14/1 στο ΔΑΚ Άρτας.