fbpx
ΑρχικήΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΜε φρεσκάδα και νέα πρόσωπα η 'Α' 0-4 στο Κομμένο

Με φρεσκάδα και νέα πρόσωπα η ‘Α’ 0-4 στο Κομμένο

ΠΑΣ Κομμένου – Αναγέννηση Άρτας 0-4

Επιθετικός μονόλογος και φυσιολογικό το 0-4 σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Λουτροτόπου, όπου η φρεσκαρισμένη Αναγέννηση Άρτας με τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα του Ιανουαρίου στη σύνθεσή της (5 νέοι παίκτες σήμερα) δεν άφησε κανένα περιθώριο στην γηπεδούχο ομάδα και αν μάλιστα δεν έκανε εκπληκτικά πράγματα μπροστά στην εστία του ο τερματοφύλακας Λάμπρος Κόπανος κάνοντας σωτήριες επεμβάσεις, το σκορ θα μπορούσε να ήταν αρκετά μεγαλύτερο.

Η ‘Α’ έδειξε από πολύ νωρίς τις διαθέσεις της με τη κεφαλιά στο 5΄ του Κολιού από κοντά που πέρασε μόλις άουτ, ο ίδιος ότι δεν κατάφερε στη φάση αυτή το πέτυχε δυό λεπτά αργότερα (στο 7΄) με νέα ψηλοκρεμαστή αυτή τη φορά κεφαλιά πετυχαίνοντας το 0-1.
Στο 20΄ καλή στιγμή για τους γηπεδούχους με την καλή κεφαλιά του Κατσούλη ενώ ένα λεπτό μετά, μεγάλη ευκαιρία για την Αναγέννηση με το κοντινό σουτ του Βασιλείου και ενστικτώδη απόκρουση από τον Κόπανο.

Στο 24΄ πολύ καλό μακρινό δυνατό σουτ του Γιώργου Δ. Νταλάκα έφυγε μόλις άουτ, Στο 30΄ ο ίδιος εκτέλεσε φάουλ λίγα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή και η μπάλα σχεδόν “έγλειψε” το δεξί δοκάρι. Στο 63΄ από πάσα του Κολιού σε φάση μέσα στην περιοχή, ο Γκαρτζώνης από πλάγια θέση έκανε το 0-2.
Στο 39΄ προβολή του Κολιού από το ένα μέτρο και σωτήρια επέμβαση του τερματοφύλακα Κόπανου.
Στο 49΄ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Γιώργου Νταλάκα ο Τσάκαλος με κεφαλιά από κοντά έκανε το 0-3.

Δυνατό σουτ του Βασιλείου στο 56΄ και νέα εκπληκτική απόκρουση από τον τερματοφύλακα Κόπανο!
Στο 83΄ τετ α τετ του Παπακίτσου και νέα επέμβαση με τα πόδια από τον Κόπανο και στο 85΄ καλή εκτέλεση φάουλ του Νταλάκα μόλις πάνω απ το οριζόντιο δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα και πάλι σε σουτ του Νταλάκα ακολούθησε μία ακόμη επέμβαση σωτήρια από τον τερματοφύλακα Λάμπρο Κόπανο που αναδείχτηκε αναμφίβολα mvp για την ομάδα του ΠΑΣ στο σημερινό ματς.
Το τελικό σκορ έγραψε στο 90΄ με την καρφωτή κεφαλιά ο Βαγγέλης Μανοδήμος από κόρνερ του Νταλάκα.

Την επόμενη αγωνιστική (πρώτη του δευτέρου γύρου) η Αναγέννηση υποδέχεται στο Δημοτικό Στάδιο Άρτας την ΑΕ Κορφοβουνίου.

Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας):Βαρέλης, Αβραμίδης, Παπαχρηστάκης, Μανοδήμος, Τσιφλίδης, Τσάκαλος (73΄Δήμος), Βασιλείου, Νταλάκας Α. Γιώργος (65΄ Σταύρου), Κολιός (73΄ Παπακίτσος), Νταλάκας Δ. Γιώργος. Γκαρτζώνης (84΄ Παπαγιάννης).