ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΚΑΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ - ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 3-1

ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ – ΑΝ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 3-1

Ο Γιάννης Λουκίνας οδηγεί την ΑΕ Καραισκάκης. Οι νεοφώτιστοι άφησαν πίσω την ήττα από τον Πανσερραικό (2-0) και με 2 γκολ του Έλληνα φορ επικράτησαν με 3-1 της Αναγέννησης Καρδίτσας και ανέβηκαν στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας της Football League μετά από έξι αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν μόλις στο 3ο λεπτό με κεφαλιά του Μακρή. Στο 23’ ο ίδιος παίκτης έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του, καθώς είχε δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα της Καρδίτσας ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πλαβούκου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε όπως και το πρώτο για την ΑΕ Καραισκάκη, με τον Λουκίνα να κάνει το 2-1 στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 76’ πάλι ο Λουκίνας με το δευτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 3-1 και κλείδωσε την νίκη για την ομάδα του Σάκη Παπαβασιλείου.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Παπαβασιλείου): Μέλκα, Παπανίκου, Καραγιαννίδης, Θεολόγου, Μακρής (88′ Μουκίδης), Μακρίδης, Κόλλινς, Φούσου (91′ Αβραμίδης), Δημητριάδης, Κυριάκης (72′ Γυφτοκώστας), Λουκίνας.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Βαζάκας): Γκέκας, Καρρίκι, Ποζατζίδης, Θεοδωράκης, Κισκαμπάνης, Μπιτέλης, Σουντούρα, Σταματάκης, Πλαβούκος, Τζέκος (80′ Παπαευθυμίου), Χαντζάρας (70′ Κονέ).