fbpx
ΑρχικήΜΠΑΣΚΕΤΔύσκολο "διπλό" για τους άνδρες της Δόξας

Δύσκολο “διπλό” για τους άνδρες της Δόξας

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Μεγάλο διπλό για το ανδρικό τμήμα της ομάδας μας το οποίο επικράτησε των Αργοναυτών Αγρινίου με 63-64. Το ματς ήταν ντέρμπι απ’την αρχή ως το τέλος. Η ομάδα του Αγρινίου είχε το προβάδισμα σε όλο το πρώτο ημίχρονο , με το σκορ στο τέλος του 2ου δεκαλέπτου να είναι 35-33. Η Δόξα στο 3ο δεκάλεπτο πήρε κεφάλι στο σκορ χτίζοντας μια διαφορά 5-6 πόντων, αλλά οι Αργοναύτες κατάφεραν να εκμεταλλευτούν κάποιες αργές επιστροφές και να κλείσουν το 3ο δεκάλεπτο με 50-49. Το παιγνίδι κρίθηκε στο τελευταίο σουτ.

Η Δόξα προηγήθηκε με 60-64, 22 δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, ο Πετρεκας αστόχησε σε 2 βολές, ο Παπαθανασόπουλος μείωσε σε 63-64 , ο Μανθας αστόχησε επίσης σε 2 βολές και η ομάδα του Αγρινίου δεν κατάφερε να σκοράρει στην τελευταία επίθεση και να πάρει τη νίκη.
Για την 8η αγωνιστική η Δόξα, η οποία συνεχίζει με ρεκόρ 3-4, αντιμετωπίζει στο Τ9 Άρτας τον ουραγό Γρ. Λιακατα Αιτωλικού το Σάββατο 15/12 στις 16:00

Δεκάλεπτα: 19-18, 35-33, 50-49, 63-64

Α.Σ. Αργοναύτες Αγρινίου (Παπαθανασόπουλος): Κοντοζούδης, Μοσχόπουλος, Γκρίζης , Παπαθανασόπουλος 11(2), Ζαρκάδας , Καλαμπαλίκης, Μαρκουίζος 18(2), Καραμπέτσος, Τσιρώνης 17(2), Παπαθανασόπουλος Δ. 9, Τραϊφόρος 2, Γκρίζης 6

Δόξα Άρτας (Κιφοκέρης): Κωστούλας Α., Βασιλείου, Γκανιάτσας 7, Μουκάι 5(1), Κωστούλας Χρ., Βάσιος 9(1), Πετρέκας, Μιχάλης 31, Μάνδαλος, Μάνθας 10, Τρίμπος, Γεωργίου 2.