ΑρχικήΧΑΝΤΜΠΟΛA2 ΑΝΔΡΩΝ: Ήττα στο τέλος για Πρωτέα

A2 ΑΝΔΡΩΝ: Ήττα στο τέλος για Πρωτέα

ΑΟ Ιωαννίνων – ΑΟ Πρωτέας Άρτας 28-27

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε ΑΟ Ιωαννίνων και Πρωτέα Άρτας, οι Γιαννιώτες με όπλο την εξαιρετική τους άμυνα κέρδισαν τον Πρωτέα στην έδρα τους.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα των Ιωαννίνων φαινόταν πιο σταθερή στο γήπεδο ενώ το δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματικό ντέρμπυ με τις δυο ομάδες να μην μπορούν να ξεφυγουν στο σκορ. Έτσι μέχρι το τελευταίο λεπτό οι ομάδες ήταν ισόπαλες με 27-27.

Το νικητήριο γκολ σημειώθηκε λίγο πριν τη λήξη του αγώνα και στην τελευταία επίθεση ο εξαιρετικός σήμερα, Μέλλος, είπε όχι στους φιλοξενούμενους με μια θεαματική απόκρουση.

Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος

Πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 8-5, 12-5, 15-8, 18-13 (ημ.), 19-15, 20-19, 20-21, 23-21, 26-24, 28-27